Pszczółki

9 stycznia grupa miała zajęcia w ramach "Dnia Zabaw Sensorycznych". Dzieci stworzyły sztuczny śnieg, dzięki dwom prostym składnikom: mące ziemniaczanej oraz piance do golenia. Wszyscy byli niesamowicie zaangażowani w powstawanie tego, co dla dzieci zimą jest niezwykłą atrakcją. Doświadczenie miało na celu integrację kilku zmysłów oraz ćwiczono dzięki niemu koordynację wzrokowo-ruchową.

22 grudnia grupa miała zajęcia o charakterze zimowo-świątecznym. Zapoznaliśmy się z ciekawostkami o śniegu, które następnie zawiesiliśmy na naszej tablicy. Zrobiliśmy z papieru szopkę oraz wykonaliśmy pracę plastyczną na temat pór dnia, jakimi są dzień i noc.

15 grudnia dzieci wraz z rodzicami zasiadły przy wspólnym stole podczas spotkania z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Grupa wystąpiła przed rodzicami, śpiewając piosenki i recytując wierszyki o tematyce świąteczno-zimowej. Następnie rodzice ze swoimi pociechami mieli okazję ozdobić świąteczne pierniki, które zapakowali i zabrali ze sobą do domu. Nie zabrakło pysznego poczęstunku i słuchania kolęd. Atmosfera była na prawdę świąteczna.

9 grudnia z okazji minionej "Barbórki" tata Olka zawitał do Nas i zaprezentował się w stroju górniczym. Pokazał dzieciom przedmioty, które kojarzone są z zawodem górnika. Dzięki przedstawionej prezentacji multimedialnej dzieci poznały historię Dnia Górnika, najważniejsze symbole oraz dowiedziały się jak wygląda praca w kopalni węgla.

6 grudnia Naszą grupę odwiedził bardzo ważny gość, którego obecność wzbudza wiele pozytywnych emocji u każdego dziecka. Święty Mikołaj przekroczył progi Naszego przedszkola, by przywitać się i obdarować prezentami przedszkolaków. Oczywiście nie obyło się bez zaprezentowania wierszyków, które dzieci przygotowały dla Gościa. Jedna dziewczynka na koniec podziękowała Świętemu Mikołajowi i wręczyła mu własnoręcznie wykonany prezent. Mógł również poczęstować się przygotowanymi przez grupę ciasteczkami i mlekiem. Z pewnością zrobiło mu się na prawdę miło.

28 listopada pszczółki miały okazję brać udział w tzw. "Dziecięcych Impresjach" organizowanych przed Miejski Dom Kultury. Było sensorycznie, plastycznie i ogólnorozwojowo. Tematyka dotyczyła kosmosu, a więc dzieci przeniosły się w świat pełen ciekawych zjawisk.

24 listopada w naszej grupie mieliśmy "Dzień Zabaw Sensorycznych". Bawiliśmy się masą solną, którą sami stworzyliśmy. Grupa wykonała piękne ozdoby świąteczne, z okazji zbliżającego się kiermaszu świątecznego. To była wspaniała zabawa dla dzieci, integrująca zmysły.

16 i 17 listopada tematyka zajęć w grupie obejmowała ciekawe zjawisko pogodowe, związane z obecną porą roku. Mowa oczywiście o deszczu. Dzieci dowiedziały się skąd biorą się opady deszczu. Miały również okazję doświadczać tego zjawiska, wysłuchać filmiku edukacyjnego. Wykonały również pracę plastyczną o tej tematyce.

9 listopada oraz w całym owym tygodniu grupa miała zajęcia o tematyce "Polska to mój kraj". Dzieci miały okazję przynieść różne przedmioty o charakterze patriotycznym(flagi, obrazki, książki, mapy, atlasy). Wykonały także pracę plastyczną, przedstawiającą mapę Polski. Przyswojono najważniejsze treści dotyczące Naszej Ojczyzny. Zaśpiewano oczywiście również Hymn Polski. W tym całym tygodniu wspólnie przygotowaliśmy się do obchodzenia "Dnia Niepodległości".

7 listopada znów odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną. Wzięliśmy udział w zajęciach dotyczących znanych bajek oraz baśni. Na koniec otrzymaliśmy zadanie do wykonania w przedszkolu- należało pokolorować sowę oraz dorysować jej oczy i buzię.

2 oraz 3 listopada grupa miała zajęcia związane z kręgiem tematycznym pt. "Bezpieczni i rozważni". Poznaliśmy podstawowe znaki drogowe; nauczyliśmy się prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych oraz wykonaliśmy pracę plastyczną o tej tematyce. Były to bardzo ważne tematy dla każdego z nas.

21 października w naszej grupie odbył się kolejny Dzień Zabaw Sensorycznych. Użyliśmy wodnych balonów do malowania farbami. Było to połączenie najbardziej lubianych przez dzieci form aktywności. Dzięki takiej zabawie oddziałujemy niezwykle silnie na dziecięce zmysły i wyobraźnię. Cóż za niezwykłe sensoryczne doznania!

20 października braliśmy kolejny raz udział w zajęciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Grupa przeniosła się w bajkowy świat, jednych z ulubionych bohaterów -"smerfów". Wysłuchała również opowieści o smokach. Był to bardzo mile i ciekawie spędzony czas.

14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Grupa zaprezentowała wiersze w podziękowaniu wszystkim pracownikom przedszkola. Następnie dzieci zatańczyły do ulubionej piosenki, której zwrotkę i refren zaśpiewała nasza przyszła gwiazda Marysia . Występy wyszły wspaniale, z czego pracownicy naszej placówki byli bardzo dumni i wdzięczni.

11 października celebrowaliśmy Dzień Dziewczynki. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie podczas przedszkolnej dyskoteki. Mogły przebrać się w wystrzałowe stroje, które zresztą oddały ten dyskotekowy klimat. Zabawy muzyczno-ruchowe zintegrowały grupę. Nie zabrakło słodko-słonego poczęstunku, który przygotowali chłopcy wraz z rodzicami. Oczywiście każda z dziewczynek otrzymała prezent. Z pewnością każda z nich zapamięta ten wyjątkowy dzień.

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W każdej sali dzieci brały udział w różnych aktywnościach: gra w piłkę nożną, zabawy z chustą animacyjną, tory przeszkód, zabawy na dywanie interaktywnym. W tym dniu dziewczynki miały okazję kibicować chłopakom, wręczyć im prezenty oraz przygotować z pomocą rodziców słodko-słony poczęstunek dla całej grupy. Był to dzień pełen atrakcji!

29 września dzieci brały udział w zajęciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wysłuchały ciekawostek, dotyczących morza, statków i piratów. Mogły również zaprezentować swoje umiejętności motoryczne na przygotowanej ścieżce, prowadzącej do działu ze znanymi nam wszystkim bajkami. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

28 września w naszej grupie odbył się Dzień Zabaw Sensorycznych. Dzieci miały okazję wybrudzić swoje rączki podczas jesiennych zabaw sensorycznych z użyciem farb i folii. Towarzyszyło im mnóstwo uśmiechu na twarzy i dobrej zabawy przy jesiennej muzyce.

20 września odbył się Dzień Przedszkolaka. Dzieci brały udział w różnych zabawach, integrowały się z innymi grupami oraz wspólnie zaśpiewały piosenkę. Na koniec oczywiście otrzymały wspaniałą odznakę i nagrody.