PszczółkiWARSZTATY CASTORAMY

Nasze przedszkole odwiedził tata Wiktorii, pan Krystian Lipowski wraz z panem Mateuszem, którzy razem z dziećmi majsterkowali i przygotowywali budki lęgowe dla ptaków. Wszystkie atrakcje odbyły się w ramach bezpłatnych warsztatów Castoramy. Dziękujemy za pomoc w zdobywaniu nowych doświadczeń i zapraszamy ponownie!

WIZYTA HEKTORA

Policjanci wraz z maskotką Hektorem odwiedzili nasze przedszkole. Dzieci  utrwaliły wiadomości dotyczące bezpieczeństwa. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na poruszane tematy.

Bardzo dziękujemy za wizytę!DZIEŃ KOBIET

„Być kobietą, być kobietą…
Mieć pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże
I od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże.” 

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet – zarówno tych dużych, jak i małych.Radosna atmosfera panowała w naszym przedszkolu już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały od chłopców serdeczne życzenia oraz upominki. Nie obyło się bez wspaniałej zabawy.Uśmiech na buziach przedszkolaków świadczył o miło spędzonym czasie.

 

 

 Teatrzyk pt.: „Zimowa Opowieść”

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W tym roku przedszkolaki z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpiły przed kamerami. Dzieci złożyły swoim dziadkom piękne życzenia, zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk. Każde dziecko przygotowało również prezenty, którymi obdarowali najbliższych.

 


WARSZTATY MUZYCZNE

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczne. Dzieci poznały instrumenty muzyczne i dowiedziały się ciekawostek na ich temat.  Oprócz grania było również dużo wspólnego śpiewania i tańców. 

 

 

 

 


BAL KARNAWAŁOWY

„W karnawale, w karnawale
Nie siedzimy w domu wcale
Zakładamy wstążki, szale,
Wybieramy się na bale…..”

W naszym przedszkolu, w każdej grupie odbył się „Bal karnawałowy”. Barwne, bajeczne stroje, muzyka, tańce i zabawa, sprawiły mnóstwo radości przedszkolakom. Sale przedszkolne zostały wspaniale przystrojone balonami, serpentynami, które wprowadziły nas w karnawałowy nastrój.

 

WIGILIA GRUPOWA

W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.


WYJĄTKOWY GOŚĆ

Pani Kasia, mama Róży odwiedziła naszą grupę. Było wspólne muzykowanie i czytanie bajek. Dziękujemy!

 

 

SERCE ZA ODWAGĘ

Pszczółki wzięły udział w akcji „Serce za odwagę”. Własnoręcznie wykonane kartki trafią do weteranów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę.

 

 

 

 

 

MIKOŁAJ

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Mikołaj został zaproszony przez dzieci do wspólnego śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 

 

 

 

 

WYCIECZKA DO SALI ZABAW

 
23 listopada dzieci udały się na wycieczkę do sali zabaw 4KIDS w Tychach. Ten  dzień  spędziliśmy bardzo aktywnie.
Po powitaniu przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę i zachęcenie do aktywnego spędzania czasu. W sali dzieci korzystały z licznych atrakcji.
 
W takiej miłej i radosnej atmosferze czas minął szybko. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych pluszaków. Każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia każdego z przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku medal.

 

BUM BUM RURKI

BUM BUM RURKI to kolorowa eksplozja rytmu i dźwięku… to nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej. Pszczółki miały okazję zagrać na tych niezwykłych instrumentach.
MALOWANIE NA MLEKU

Dziękujemy Pani Beacie, mamie Lilianki za przeprowadzenie ciekawych zajęć w naszej grupie. Dzieci poznały technikę ” Malowanie na mleku „JESIENNY
SPACER

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła Pszczółki do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Szkoła Do Hymnu”. Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne spotkały się i wspólnie zaśpiewały Hymn Polski. 

 

 

 


DZIEŃ DYNI

29 października obchodziliśmy Święto Dyni. Z tej okazji nasze przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty i pomarańczowy.  „Dzień Dyni” pozwolił dzieciom poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Różne kształty, kolory i wielkości dyń pozwoliły na matematyczne zabawy. Nie obyło się również bez zabaw ruchowych z dynią. Na zakończenie odbyły się zajęcia kulinarne. Wspólnie przygotowaliśmy przepyszne dyniowe frytki. To był bardzo pracowity dzień, ale zadowolone miny dzieci są dowodem na świetną zabawę tego dnia.

 

 

DZIEŃ SZEFA KUCHNI

Szefowie kuchni pracują w najlepszych restauracjach, ale tak naprawdę szefem kuchni może być każdy, nawet przedszkolak! W tym dniu Pszczółki  własnoręcznie przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową.  

 

 

JAK POWSTAJE CHLEB?

Pszczółki miały okazję dowiedzieć się z czego i w jaki sposób powstaje chleb. Uczymy się przez doświadczanie i świetną zabawę!DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 15.10 obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Dzień Edukacji Narodowej. Każda grupa przygotowała  występ dla pracowników przedszkola. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dziękujemy dzieciom za piękne występy!

 


DZIEŃ
JESIENNEGO KAPELUSZA

13 października obchodziliśmy Dzień Jesiennego Kapelusza. Przedszkolaki brały udział w zabawach i tańcach razem z Panią Burmistrz – Iwoną Spychałą-Długosz.

Był to szczególnie ważny dzień dla Pszczółek, ponieważ mieliśmy okazję wystąpić po raz pierwszy przed publicznością