WIEWIÓRKI

Mikołaj u Wiewiórek 🙂

Gaja obchodziła swoje urodzinki 🙂 Wszystkiego najlepszego i sto lat!!!

Wiewiórki brały udział w teatrzyku pt.: „Pipi is coming”.

 

 

 

 

WIEWIÓRKOWY DZIEŃ DYNI 

29 października wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Przedszkolaki poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem
z którego można przygotować wiele dań: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń
wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowania od największej dyni do najmniejszej, przeliczania, odczytywania dyniowych sylab, kodowania. 

 

Inauguracja wysiewu kwietnej łąki.

PRACA PLASTYCZNA „JEŻ”

W suchym lesie mieszka jeż.
Chcesz zobaczyć – to się spiesz!
Pod gromadką liści śpi, gdy słoneczko złote lśni.
 
 
 

 

RYTM I MELODIA Z BUM BUM RURKAMI

 

DZIECI UCZĄ RODZICÓW
 „MAGICZNY LAS”

 

 

 

JESIENNE SZALEŃSTWA WIEWIÓREK

 

SZEFOWIE KUCHNI Z WIZYTĄ U WIEWIÓREK

Podobno szefem kuchni się jest a nie tylko się nim bywa. A życie takiego „chefa” zaczyna i kończy się właśnie w kuchni… 
20 października to Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni, więc dzieci z grupy Wiewiórki miały okazję do przekazania im życzeń.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty.
Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.
Dzieci zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność.

 

DZIEŃ JESIENNEGO KAPELUSZA 

13 października w naszym Przedszkolu  obchodziliśmy DZIEŃ JESIENNEGO KAPELUSZA. Gościem honorowym była Pani Burmistrz Iwona Spychała-Długosz, która wspólnie z przedszkolakami brała udział w jesiennych zabawach.

W ZAGRODZIE ALPAK
 
Serdecznie dziękujemy Panu Bogusławowi za umożliwienie dzieciom z grupy „Wiewiórki” poznanie Alpak, zwierząt urzekających swą urodą, spokojnym charakterem i inteligencją. Przedszkolaki mogły je dotykać, pogłaskać i nakarmić marchewkami. Obserwowały ich zachowanie na wybiegu.
Dziękujemy Pani Asi mamie Paulinki za zorganizowanie naszego spotkania.
 
 

Wiewiórki na Wystawie Budowli z Klocków Lego oraz 3D Trick Gallery

Dzień Chłopca u Wiewiórek 🙂

Wiewiórki wybrały się w tym tygodniu do Miejskiej Biblioteki Publicznej.  Wszystkie dzieci przez chwilę poczuły się jak prawdziwi czytelnicy. Dziękujemy Wszystkim Paniom bibliotekarkom za miłe przyjęcie i pokazanie różnych rodzajów książek, do których mogą zaglądać również przedszkolaki.

DZIEŃ KROPKI

Święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci poznały historię  Vashiti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa. Tego dnia nasze ubrania wzbogacone zostały akcentem kropek.

 
10 września w naszym  przedszkolu gościliśmy przedstawicieli  Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów,  przypomniały sobie zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi oraz zachowań w sytuacji zgubienia się.  Utrwalono numery alarmowe.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. 
 
 Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym  przedszkolu. 

 

 

Z LATAWCEM WIEWIÓREK W POGONI ZA WIATREM 

SPACER DO TĘŻNI SOLANKOWEJ 

URODZINY ARTURA

Wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka i super prezentów dla naszego solenizanta.
STO LAT !!!