Galeria ogólna

15 czerwca


Zabawy na dmuchańcach, finansowanych z Rady Rodziców


To co dzieci lubią najbardziej, czyli dmuchańce. Kolejna z atrakcji przed zbliżającymi się wakacjami.

12 i 13 czerwca


Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie


Każda z grup miała okazję zapoznać się siedzibą Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzieci wysłuchały pogadanki strażaków na temat ich pracy. Każdy przedszkolak mógł wcielić się w rolę Strażaka wchodząc do wozu strażackiego i zapoznając się z przedmiotami, potrzebnymi podczas ich pracy.

6 czerwca


Wycieczka do Wilczy "Dzidzi Wioska"


Dzień spędzony na łonie natury, gdzie przedszkolaki zapoznały się z pracą leśniczego i z ciekawostkami dotyczącymi lasu. Mogły również wyszaleć się, biegając, grając w piłkę, bawiąc się na placu zabaw. Po za tym atrakcją były wiejskie zwierzątka, które można było samodzielnie nakarmić. Pamiątką z wycieczki były przypinki. Pokolorowane obrazki przez dzieci posłużyły do wykonania tła przypinek. Dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechem na twarzy i masą ciekawych wrażeń.

1 czerwca


"Dzień Dziecka"


Jaki jest najważniejszy dzień w roku? Oczywiście, że Dzień Dziecka. Dzięki cudownej pogodzie można było ten dzień w przedszkolnym ogrodzie, w którym czekało na dzieci wiele różnych atrakcji. Począwszy od lodów, które zjedzono ze smakiem, kończąc na bitwie balonowej rzucając do celu. Było też kolorowo, dzięki proszkom holi, które sprawiły dzieciom wiele frajdy. W ten dzień na prawdę można było się wybrudzić, a to również za sprawą malowania palcami na folii. Był to z pewnością niezapomniany dzień dla każdego dziecka.

25 maja


"Festyn Rodzinny"


Nasze Przedszkole powróciło do wieloletniej tradycji jaką była organizacja festynu rodzinnego. Rozpoczął się on występami każdej z grup, a następnie można było korzystać z różnorakich atrakcji tj.: dmuchańce, warkoczyki, tatuaże, kącik gastronomiczny oraz zatańczyć zumbę czy wziąć udział w zajęciach z sensoplastyki. Było to bardzo ważne wydarzenie, które zarówno dla dzieci, jak i rodziców było wspaniałą rozrywką.

15 maja


Teatrzyk ufundowany z Rady Rodziców


Kilka razy w ciągu roku przedszkolnego Nasze Przedszkole odwiedzają osoby organizujące występy teatralne. Tak też stało się i tym razem. Spektakl ten wniósł mnóstwo pozytywnych i ciekawych emocji.

24 kwietnia


"Dzień Ziemi"


W ekologicznych zajęciach z przedszkolakami wziął udział Pan Burmistrz Stanisław Piechula. Wraz z dziećmi z grup starszych posadził drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Pozostałe grupy również świętowały ten ważny dzień, tworząc ciekawe prace plastyczne i dowiadując się wiele informacji na temat ochrony naszej planety.

3 kwietnia


"Spotkanie z Fenkiem"


Odwiedziny wyjątkowego gościa, który swoją postacią sprawia radość wszystkim przedszkolakom. Zajęcia łączyły w sobie naukę oraz to co najważniejsze na tym etapie edukacji-zabaę.

31 marca


"Światowy Dzień Autyzmu"


Bardzo ważny dzień, który miał na celu rozbudzenie tolerancji wobec rówieśników, którzy inaczej się rozwijają i dostrzegają świat.

29 marca


"Poranek Muzyczny"


Po raz kolejny odwiedził nas gość specjalny, którego zdolności i zainteresowania muzyczne wzbudzają w dzieciach wiele pozytywnych emocji. Było wesoło, głośno i tanecznie. Dzieciaki miały możliwość znowu zagrać na wybranych instrumentach, zaśpiewać oraz pobawić się w rytm wiosennej muzyki.

21 marca


"Pierwszy Dzień Wiosny"


Powitanie Wiosny jest dla Naszych Przedszkolaków wielkim wydarzeniem. Z tej okazji zaprosiliśmy Panią Burmistrz-Iwonę Spychała-Długosz, aby wspólnie uczcić ten ważny dzień. Przedstawienie w wykonaniu grupy Jeżyki i Zajączki pt. "Jak krasnoludki pomagają Wiośnie" wprowadziło Nas w naprawdę wiosenny klimat. Nie zabrakło również tradycyjnego przywitania wiosny piosenką "Maszeruje Wiosna", którą odśpiewano w korowodzie idącym wkoło przedszkola.
W tym dniu nie zapomniano o "Światowym Dniu Zespołu Downa". Okazując wsparcie każdy mógł pochwalić się dwoma różnymi skarpetkami.

13 marca


"Dzień Piżamy w Pracy"
"Światowy Dzień Drzemki w Pracy"
"Bieg w Piżamach"


W tym dniu wiele działo się w Naszym przedszkolu. Dla lepszego przygotowania się do tego dnia, pierwszą kwestią było ubranie się w piżamy, co sprawiło, że czuliśmy się jak w domu. Następnie został przeprowadzony bieg w piżamach, a na końcu Pani Bożenka zorganizowała dla wszystkich zumbę. Głównym celem tego dnia była zbiórka pieniędzy na oddziały onkologiczne.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za pełne zaangażowanie i pomoc w zbiórce!

2 marca


"Planetarium ORBITEK"


W tym dniu wszystkie przedszkolaki wyruszyły w podróż do przestrzeni kosmicznej. Dzięki zorganizowanym w sposób profesjonalny zajęciom dzieci wzięły udział w projekcji układu słonecznego. Zobaczyły planety, inne ciała niebieskie, planetoidy, komety, meteoroidy oraz najbardziej znane gwiazdozbiory. Mogły również dotknąć dmuchanych modeli układu słonecznego oraz wcielić się w rolę astronauty. Był to dzień pełen wrażeń!

17 lutego


"Dzień Kota"


"Takie ma oczy, takie ma wąsy, taki ma nos. Pazurkami drapie i myszy łapie. Wchodzi na płot, nazywa się kot".
W tym dniu przedszkolaki mogły wcielić się w rolę kotów, których stroje miały na sobie. Brały udział w przeróżnych kocich zabawach oraz wykonały karty pracy związane z tym dniem. Każdy kotek wyglądał cudnie, dzięki różnorodnemu umaszczeniu.

16 lutego


"Tłusty Czwartek"


Tego dnia przedszkolaki miały okazję osłodzić sobie dzień pysznymi pączkami. Są one wieloletnią tradycją, związaną z tłusty czwartkiem. Dzieci w grupach wykonały różne ćwiczenia oraz wysłuchały filmów edukacyjnych o tej tematyce.

14 lutego


"Walentynki"


Z okazji święta zakochanych dzieci z każdej grupy brały udział w przeróżnych walentynkowych zabawach. Kolor czerwony, który kojarzy się z tym dniem również w przedszkolu był wiodącą barwą.

2 lutego


"Bal Karnawałowy"


„W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali.”

W Naszym przedszkolu, aby uczcić okres karnawału, najmłodsi przebrali się za ulubione postaci z bajek, filmów i rozpoczęli wesołą zabawę. Prowadzący zapraszali do tańca, przeróżnych zabaw muzycznych, ruchowych oraz zapewnili jedną z lepszych atrakcji dla każdego dziecka- BAŃKI MYDLANE. Każde dziecko tego dnia otrzymało również wyjątkowy prezent w postaci balonu. To była wielka frajda dla Przedszkolaków.

11 stycznia


"Konkurs kolęd i pastorałek"


Nasze przedszkole zorganizowało wspaniałe wydarzenie, które zbliżyło mikołowskie przedszkola. W Miejskiej Bibliotece Publicznej gościem koncertu był Pan Kamil Roch Karolczuk, natomiast w jury zasiedli Zastępca Burmistrza Pani Iwona Spychała-Długosz, Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Jarosława Bizoń, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Bożena Holeczek oraz Dyrektor Przedszkola nr 1 Pani Magdalena Danielczyk- Kotas. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Występy były przepiękne, wzruszające i bardzo kreatywne. Był to bardzo ważny dzień dla Naszego przedszkola. Dziękujemy!

10 stycznia


"Poranek muzyczny"


Kolejny raz odwiedził Nas gość, dostarczając Nam wielu muzycznych wrażeń. Dzieci zapoznały się z wieloma instrumentami. Miały nawet okazję zagrać na niektórych z nich. Było wesoło, głośno i tanecznie.

21 grudnia


Wigilia w każdej grupie


Wspaniała okazja, aby móc wspólnie celebrować zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Każda grupa zaznajomiła się z tradycjami bożonarodzeniowymi i zasiadła przy eleganckich stołach wspólnie smakując wigilijne potrawy.

20 grudnia


Koncert Chóru Mieszanego "Harmonia"


Żeby móc w pełni przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia odwiedzili Nas bardzo ciekawi goście. Był to czas wspólnego kolędowania, które zbliżyło dzieci do tej pięknej tradycji.

8 grudnia


Wycieczka do Teatru Żelaznego w Katowicach na spektakl pt. "Dziadek Mróz"

W tym roku szkolnym to pierwszy wspólny wyjazd Naszych przedszkolaków. Dzieci poznały miejsce, jakim jest teatr. Obserwowały z zaciekawieniem przedstawienie, nawiązujące tematyką do zbliżającej się pory roku- zimy.

29 listopada


"Pokaz mody ekologicznej"

Cóż za piękne i pomysłowe stroje zaprezentowały nam na pokazie mody nasze przedszkolaki. Tematyka związana z ekologią jest nieodłącznym elementem zajęć w przedszkolu, dlatego postanowiliśmy stworzyć coś ciekawego i oryginalnego, co nawiązuje do świata ekologii. Gratulujemy pomysłów i wykonania!

25 listopada


"Dzień Pluszowego Misia"

Ten dzień był dla Naszego Przedszkola bardzo ważnym. Święto pluszowego misia, a więc najlepszego przyjaciela każdego dziecka, to wyjątkowye wydarzenie.
Wszystkie dzieci miały okazję pokazać jak ważna jest dla nich ta postać i zaśpiewały o niej piosenkę, której uczyły się przez ostatnie tygodnie. Co ważne, występ ten mogły obserwować władze naszego miasta. Następnie każda z zaproszonych osób przeczytała wybranej grupie bajkę, związaną tematycznie z owym dniem. Na koniec dzieci z pomocą gości wykonały ciekawe prace plastyczne. Nie zabrakło również zabaw w kole ze śpiewem oraz innych aktywności.

9 LISTOPADA


"Święto Niepodległości"

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości wszystkie grupy wspólnie odśpiewały najważniejszą pieśń dla Polaków- "Hymn Polski". W tym całym tygodniu rozmawiano z dziećmi na tematy patriotyczne, związane z Naszą Ojczyzną. Przedszkolaki same stworzyły przepiękne flagi, które wykorzystały podczas występu. Miały również okazję poznać inne symbole narodowe oraz stworzyć ciekawe prace plastyczne o tematyce patriotycznej.

27 PAŹDZIERNIKA

"Pasowanie na Przedszkolaka"

Bardzo ważny dzień dla każdego nowego Przedszkolaka. Podczas tej uroczystości Pani Dyrektor miała okazję pasować na Przedszkolaka dzieci, które rozpoczęły w tym roku przygodę z naszym przedszkolem. Dzieci cudownie wystąpiły, jednocześnie integrując się ze sobą. Niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju dzień!

14 PAŹDZIERNIKA

"Dzień Edukacji Narodowej"

Dzień ważny zarówno dla pracowników oświaty, jak i wszystkich dzieci, których przyszłość zależy właśnie od tych pierwszych.
Z okazji tego święta każda grupa uroczyście podziękowała wszystkim osobom, obchodzącym owe święto. Śpiewano utwory, recytowano wierszyki, było poważnie, wzruszająco, ale też zabawnie. Nauczyciele mogą być dumni ze swoich wychowanków!

11 PAŹDZIERNIKA

"Dzień Dziewczynek"

Z tej okazji każda dziewczynka, jak i chłopak mogli potańczyć, poszaleć, poskakać na naszej przedszkolnej dyskotece. Wystrzałowe, dyskotekowe stroje oraz wystrój i dekoracje sprawiły, że klimat był z pewnością zabawowy. Oczywiście nie zabrakło również poczęstunku oraz upominków dla naszych solenizantek. Był to zdecydowanie huczny dzień!

5 października

"Muzyczny poranek"

Ten dzień rozpoczęliśmy od zajęć muzycznych, które pobudziły nasz zmysł słuchu. Przypomnieliśmy sobie piosenki, znane wszystkim przedszkolakom. Mieliśmy również okazję zagrać na zaprezentowanych przez Naszego Gościa instrumentach

30 września

"Dzień Chłopaka"

Ojj co to był za wspaniały dzień... pełen atrakcji, niespodzianek oraz wzbogacony o słodki poczęstunek. Każda grupa miała okazję brać udział w różnorodnych zabawach, torach przeszkód i innych aktywnościach. Otrzymane na koniec przez naszych chłopaków prezenty sprawiły, że był to z pewnością wyjątkowy dzień!

22 września

"Spotkanie z Hektorem"

Naszych Przedszkolaków odwiedziły osoby, wykonujące bardzo ważny zawód-policjanci. Przybliżyli dzieciom wiele ważnych zagadnień

20 września

"Dzień Przedszkolaka"

Przedszkolakom towarzyszyło mnóstwo wspólnej zabawy, taniec, śpiew a na końcu wręczenie medali, dyplomów