Galeria ogólna

11 stycznia


"Konkurs kolęd i pastorałek"


Nasze przedszkole zorganizowało wspaniałe wydarzenie, które zbliżyło mikołowskie przedszkola. W Miejskiej Bibliotece Publicznej gościem koncertu był Pan Kamil Roch Karolczuk, natomiast w jury zasiedli Zastępca Burmistrza Pani Iwona Spychała-Długosz, Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Jarosława Bizoń, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Bożena Holeczek oraz Dyrektor Przedszkola nr 1 Pani Magdalena Danielczyk- Kotas. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Występy były przepiękne, wzruszające i bardzo kreatywne. Był to bardzo ważny dzień dla Naszego przedszkola. Dziękujemy!

10 stycznia


"Poranek muzyczny"


Kolejny raz odwiedził Nas gość, dostarczając Nam wielu muzycznych wrażeń. Dzieci zapoznały się z wieloma instrumentami. Miały nawet okazję zagrać na niektórych z nich. Było wesoło, głośno i tanecznie.

21 grudnia


Wigilia w każdej grupie


Wspaniała okazja, aby móc wspólnie celebrować zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Każda grupa zaznajomiła się z tradycjami bożonarodzeniowymi i zasiadła przy eleganckich stołach wspólnie smakując wigilijne potrawy.

20 grudnia


Koncert Chóru Mieszanego "Harmonia"


Żeby móc w pełni przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia odwiedzili Nas bardzo ciekawi goście. Był to czas wspólnego kolędowania, które zbliżyło dzieci do tej pięknej tradycji.

8 grudnia


Wycieczka do Teatru Żelaznego w Katowicach na spektakl pt. "Dziadek Mróz"

W tym roku szkolnym to pierwszy wspólny wyjazd Naszych przedszkolaków. Dzieci poznały miejsce, jakim jest teatr. Obserwowały z zaciekawieniem przedstawienie, nawiązujące tematyką do zbliżającej się pory roku- zimy.

29 listopada


"Pokaz mody ekologicznej"

Cóż za piękne i pomysłowe stroje zaprezentowały nam na pokazie mody nasze przedszkolaki. Tematyka związana z ekologią jest nieodłącznym elementem zajęć w przedszkolu, dlatego postanowiliśmy stworzyć coś ciekawego i oryginalnego, co nawiązuje do świata ekologii. Gratulujemy pomysłów i wykonania!

25 listopada


"Dzień Pluszowego Misia"

Ten dzień był dla Naszego Przedszkola bardzo ważnym. Święto pluszowego misia, a więc najlepszego przyjaciela każdego dziecka, to wyjątkowye wydarzenie.
Wszystkie dzieci miały okazję pokazać jak ważna jest dla nich ta postać i zaśpiewały o niej piosenkę, której uczyły się przez ostatnie tygodnie. Co ważne, występ ten mogły obserwować władze naszego miasta. Następnie każda z zaproszonych osób przeczytała wybranej grupie bajkę, związaną tematycznie z owym dniem. Na koniec dzieci z pomocą gości wykonały ciekawe prace plastyczne. Nie zabrakło również zabaw w kole ze śpiewem oraz innych aktywności.

9 LISTOPADA


"Święto Niepodległości"

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości wszystkie grupy wspólnie odśpiewały najważniejszą pieśń dla Polaków- "Hymn Polski". W tym całym tygodniu rozmawiano z dziećmi na tematy patriotyczne, związane z Naszą Ojczyzną. Przedszkolaki same stworzyły przepiękne flagi, które wykorzystały podczas występu. Miały również okazję poznać inne symbole narodowe oraz stworzyć ciekawe prace plastyczne o tematyce patriotycznej.

27 PAŹDZIERNIKA

"Pasowanie na Przedszkolaka"

Bardzo ważny dzień dla każdego nowego Przedszkolaka. Podczas tej uroczystości Pani Dyrektor miała okazję pasować na Przedszkolaka dzieci, które rozpoczęły w tym roku przygodę z naszym przedszkolem. Dzieci cudownie wystąpiły, jednocześnie integrując się ze sobą. Niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju dzień!

14 PAŹDZIERNIKA

"Dzień Edukacji Narodowej"

Dzień ważny zarówno dla pracowników oświaty, jak i wszystkich dzieci, których przyszłość zależy właśnie od tych pierwszych.
Z okazji tego święta każda grupa uroczyście podziękowała wszystkim osobom, obchodzącym owe święto. Śpiewano utwory, recytowano wierszyki, było poważnie, wzruszająco, ale też zabawnie. Nauczyciele mogą być dumni ze swoich wychowanków!

11 PAŹDZIERNIKA

"Dzień Dziewczynek"

Z tej okazji każda dziewczynka, jak i chłopak mogli potańczyć, poszaleć, poskakać na naszej przedszkolnej dyskotece. Wystrzałowe, dyskotekowe stroje oraz wystrój i dekoracje sprawiły, że klimat był z pewnością zabawowy. Oczywiście nie zabrakło również poczęstunku oraz upominków dla naszych solenizantek. Był to zdecydowanie huczny dzień!

5 października

"Muzyczny poranek"

Ten dzień rozpoczęliśmy od zajęć muzycznych, które pobudziły nasz zmysł słuchu. Przypomnieliśmy sobie piosenki, znane wszystkim przedszkolakom. Mieliśmy również okazję zagrać na zaprezentowanych przez Naszego Gościa instrumentach

30 września

"Dzień Chłopaka"

Ojj co to był za wspaniały dzień... pełen atrakcji, niespodzianek oraz wzbogacony o słodki poczęstunek. Każda grupa miała okazję brać udział w różnorodnych zabawach, torach przeszkód i innych aktywnościach. Otrzymane na koniec przez naszych chłopaków prezenty sprawiły, że był to z pewnością wyjątkowy dzień!

22 września

"Spotkanie z Hektorem"

Naszych Przedszkolaków odwiedziły osoby, wykonujące bardzo ważny zawód-policjanci. Przybliżyli dzieciom wiele ważnych zagadnień

20 września

"Dzień Przedszkolaka"

Przedszkolakom towarzyszyło mnóstwo wspólnej zabawy, taniec, śpiew a na końcu wręczenie medali, dyplomów