Galeria ogólna


Nasze przedszkole odwiedził niesamowity gość Magik FORINI. Pokazy magii przeniosły dzieci w czarodziejski świat iluzji.
Wycieczka do Górnośląskiego Parku Etnograficznego i Skansenu w Chorzowie
Nasze przedszkole odwiedził tata Wiktorii z grupy „Pszczółki”, pan Krystian Lipowski wraz z panem Mateuszem, którzy razem z dziećmi majsterkowali i przygotowywali budki lęgowe dla ptaków. Wszystkie atrakcje odbyły się w ramach bezpłatnych warsztatów Castoramy. Dziękujemy za pomoc w zdobywaniu nowych doświadczeń i zapraszamy ponownie!

 


Przedszkolaki miały okazję na spotkanie z policjantami, którym towarzyszył Hektor. 

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

 
8 marca
 to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych.
W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet.


Przedszkolaki także świętowały. W tym uroczystym dniu chłopcy złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. W tak miłej atmosferze wszystkie grupy rozpoczęły świetną zabawę. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień.

Dzięki pozyskaniu środków przez Urząd Miasta Mikołów
na realizację projektu: STEP BY STEP ” MAŁYMI KROKAMI KU WIEDZY”
dyrektorzy i nauczyciele podnosili własne kompetencje społeczne,  językowe
i kulturowe.
Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu
PO WER (numer projektu: 2020-1-PL01-KA101-079286, projekt Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej) 

Dziekujemy Pani Ewelinie Goliasz za przeprowadzone zajęć z Arytmetyki Mentalnej
w grupach 5-cio i 6-cio latków.

Arytmetyka mentalna to sprawdzony sposób rozwijania zdolności i twórczego myślenia dzieci, pozwalający w pełni wykorzystać ich intelektualny potencjał.
Arytmetyka mentalna prowadzi do intensywnego rozwoju obu półkul mózgowych, intensywnego rozwoju pamięci wizualnej i słuchowej, usprawnia proces myślowy, rozwija kreatywne i niestandardowe myślenie, pomaga osiągnąć lepsze wyniki w nauce i ułatwia naukę języków obcych.
Odbywa się to poprzez naukę liczenia na prostym liczydle Abakus, ale także
w wyobraźni i pamięci.
Teatrzyk pt.: „Zimowa Opowieść”Teatrzyk pt.: „Przygody Technoludka”
Przedszkolaki przygotowały występy z okazji
Dnia Babci i Dziadka. Składając  życzenia śpiewały, recytowały i tańczyły dla swoich najbliższych. Nie zapomniały również o upominkach, które wcześniej samodzielnie wykonały na zajęciach.

“Kochana babciu, kochany dziadku, dziś wam przynoszę po jednym kwiatku, do tego dokładam serdeczne życzenia, niech wam się spełnią wszystkie marzenia!”

 

 


Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci  10 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach i zabawach prowadzonych przez wodzireja. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny już za rok!
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 21 grudnia.

Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń oraz zjadły  wspólny wigilijny obiad.

W czwartek 9 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Mikołów oczami dziecka” oraz rozdanie dyplomów i nagród. Wystawa prac wygranych i wyróżnionych znajduje się w korytarzu Domu Kultury.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Stanisławowi Piechuli, Pani Burmistrz Iwonie Spychale-Długosz oraz Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Jarosławie Bizoń za udział w uroczystości.

Serdecznie gratulujemy autorom nagrodzonych prac. Dziękujemy również wszystkim dzieciom za zaangażowanie i dostarczone do nas prace.

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczne. Dzieci poznały instrumenty muzyczne i dowiedziały się ciekawostek na ich temat.  Oprócz grania było również dużo wspólnego śpiewania i tańców. 

 7 grudnia odwiedził nas wyjątkowy gość. Był nim
Mikołaj. Wyczekiwany od dawna gość przyniósł dzieciom mnóstwo prezentów. Każda grupa przygotowała się na przyjście gościa i zaśpiewała Mikołajowi piosenkę. 

3 grudnia świętowaliśmy Dzień Górnika. Dzieci zaśpiewały piosenki dla wyjątkowych gości, a górnicy opowiedzieli o swojej ciekawej pracy. 

Z okazji Dnia Górnika gorąco życzę, aby w trakcie wykonywania codziennych obowiązków towarzyszyło im zawsze poczucie bezpieczeństwa – i to zarówno bezpieczeństwa własnego życia i zdrowia.

ŚWIĄTECZNY TEATRZYK PRZEDSZKOLAKI POCZUŁY MAGIĘ ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT


17 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Od tego dnia dzieci, które przywitaliśmy w przedszkolu po raz pierwszy we wrześniu, stały się oficjalnie przedszkolakami.

11 LISTOPADA
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

akcja#SzkołaDoHymnu

 Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. 

Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

 

13 października obchodziliśmy DZIEŃ JESIENNEGO KAPELUSZA. Gościem honorowym była Pani Burmistrz Iwona Spychała-Długosz, która wspólnie z przedszkolakami brała udział w jesiennych zabawach.DZIEŃ CHŁOPAKA 30 WRZEŚNIA TO ŚWIĘTO NASZYCH WSPANIAŁYCH CHŁOPCÓW:)) WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO


NASZE PRZEDSZKOLE WSPÓŁPRACUJE Z MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto wszystkich przedszkolaków. Było dużo radości i wesołej zabawy


DZIEŃ KROPKI ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI, ODWAGI I OCZYWIŚCIE WSPANIAŁEJ ZABAWY

10 WRZEŚNIA W NASZYM PRZEDSZKOLU GOŚCILIŚMY PRZEDSTAWICIELI STRAŻY MIEJSKIEJ. PRZEDSZKOLAKI MIAŁY OKAZJĘ WYKAZAĆ SIĘ WIEDZĄ NA TEMAT ZNAJOMOŚCI PRZEPISÓW DROGOWYCH, UTRWALONO NUMERY ALARMOWE ORAZ PRZYPOMNIANO ZASADY KONTAKTÓW Z NIEZNAJOMYMI.